3. WTT PODRÓŻE w nowej lokalizacji

 

Kolejna, trzecia już edycja Warszawskich Targów Turystycznych PODRÓŻE odbędzie się w dniach 14-16 listopada 2014 roku na warszawskim Torwarze.

więcej

e-Biuletyn informacyjny

Program


ostatnia aktualizacja: 12-11-2014 godz.: 10:27

Program wydarzeń towarzyszących

Piątek, 14 listopada 2014 roku

scena główna

12.00 Oficjalne otwarcie 3. Warszawskich Targów Turystycznych PODRÓZE 2014
12.30 Wręczenie nagród w konkursie „Skarby Podróży”
zaprasza miesięcznik „Podróże”
13.00-13.30 Wręczenie nagród w konkursie „Gmina przyjazna turystom”
zaprasza Wydawnictwo Municipium
13.30 „Polska Turystyka 2013/14 z perspektywy PZOT”
zaprasza Polski Związek Organizatorów Turystyki
14.30 Podsumowanie projektu „7 cudów Mazur”
zaprasza VMG PR
15.00

KinAds – reklama regionów i obiektów turystycznych w prasie, telewizji i kinie
zaprasza KinAds

 

sala konferencyjna A

12.00-13.00

Workshop Berlin
Spotkanie przeznaczone jest dla polskich biur podróży i touroperatorów oraz organizatorów firmowych wyjazdów MICE. Celem warsztatu jest prezentacja destynacji pod kątem turystyki biznesowej oraz turystyki incentive. Wspólnie z 15 berlińskimi atrakcjami turystycznymi (m.in. wieża telewizyjna Fernsehturm, Friedrichstadt Palast, muzeum figur woskowych Madame Tussauds) TRAVELICK zaprezentuje ofertę programową na rok 2015 oraz najnowsze pakiety incentive w Berlinie i Brandenburgii.
zaprasza TRAVELICK - Berlin Incoming Service przy wsparciu Berlin Convention Office - visitBerlin

Zarejestruj się

13.00-16.00

Workshop Sardynia
Romantyczna, czarująca i pełna atrakcji Sardynia.
Destynacja, którą trzeba koniecznie poznać.
Program spotkania:

  • Film prezentujący wszystkie atrakcje wyspy
  • Degustacja typowych sardyńskich produktów: chleb, wina, sery, wędliny, wyroby cukiernicze, nalewki
  • Spotkania z biurami podróży zainteresowanymi współpracą

zaprasza Renata Travel biuro podróży z Sardynii i magazyn „All Inclusive”

 

Sobota 15 listopada 2014 roku

Scena główna

11.00-12.00 Marta Owczarek i Bartek Skowroński
„Motocyklem po świecie – Afganistan, Korytarz Wachański”

Autorzy książki „Byle dalej. W 888 dni dookoła świata”, niedawno wrócili z kolejnej podróży, tym razem rocznej motocyklowej włóczęgi po Azji Środkowej i Bliskim Wschodzie. Podczas spotkania pokażą zdjęcia oraz filmy z najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych miejsc, które odwiedzili. Jednym z nich był odcięty od cywilizacji zakątek Afganistanu – Korytarz Wachański, gdzie czas zatrzymał się wieki temu.
zaprasza miesięcznik „Podróże”
12.00-12.30 Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim
zaprasza organizator WTT PODRÓŻE
12.30-13.30 Muzyczna Podróż po Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii
Zapraszamy na muzyczną podróż po Ameryce Łacińskiej, podczas której będzie można posłuchać romantycznych boler kubańskich, żywiołowych ranczer meksykańskich, energicznej kolumbijskiej cumbii, spokojnych melodii z Chile oraz namiętnych rytmów flamenco.
Wystąpią artyści krakowskiej formacji flamenco-latino Aire Andaluz. Magdalena Lechowska (wokal) to polka o latynoskiej duszy, urodziła się w Krakowie ale dorastała w egzotycznej Kolumbii. Adam Hliniak to wirtuoz gitary flamenco. Pasjonuje się wyjątkowymi brzmieniami nie tylko gitary hiszpańskiej ale też hawajskiej, andyjskiej i greckiej.
zaprasza organizator WTT PODRÓŻE
13.30-14.30 Katarzyna i Andrzej Mazurkiewicz
„Ganges - z biegiem świętej rzeki” (pokaz slajdów)

Ganges jest niezwykłą rzeką. Od ilości wody, którą niesie rzeka zależą losy milionów mieszkających nad nią ludzi. Ale przede wszystkim uważana jest przez wyznawców hinduizmu za świętą rzekę - boginię. Pielgrzymi z całych Indii przybywają do miejsc położonych nad brzegami Gangi aby wykąpać się w jej wodach. O zachodzie słońca puszczają na rzekę migoczące lampki, które unoszą się z jej nurtem. Podążymy ich śladem od źródeł wypływających z himalajskich lodowców aż do Zatoki Bengalskiej.
zaprasza TERRA INCOGNITA Agencja Podróżnicza
14.30-15.00 Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim
zaprasza organizator WTT PODRÓŻE
15.00-16.00

Discover Madagascar – prezentacja (in English / po angielsku)
zaprasza The Earth Trip

16.00-16.30 Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim
zaprasza organizator WTT PODRÓŻE

 

sala konferencyjna A

11.00-12.00 Krzysztof Buczyński - Trudna droga Vikinga, czyli 3 razy kajakiem przez Bałtyk
Spotkanie z Krzysztofem Buczyńskim, który jako pierwszy na świecie samotnie przepłynął kajakiem składanym w poprzek Morze Bałtyckie ze Szwecji do Polski bez jakiejkolwiek asysty.
Próbował trzy razy w „epoce schyłkowej komuny”– w latach 1987, 1988 i 1989 – zanim udało mu się samodzielnie wylądować na polskiej plaży. Jego upór w pokonywaniu niemocy psychicznej i politycznej tamtych lat (bo z żywiołem wodnym radził sobie bez trudności) może być symbolem walki pokolenia
o inną Polskę.
zaprasza magazyn „Wiosło”
12.30-13.30 Jak (nie) prowadzić bloga podróżniczego.
Czy blogowanie to frajda czy ciężka praca opowiedzą doświadczeni podróżnicy-blogerzy. Doradzą jak pisać, żeby inni chcieli czytać oraz jak dbać o czytelników i rozwój witryny. Razem ze słuchaczami zastanowią się, czy blogowanie się opłaca. Zapraszamy do dyskusji tych blogujących i tych offline. Gośćmi spotkania będą Bartek Szaro, współtwórca bloga roku 2011 - www.paragonzpodrozy.pl i Anita Demianowicz, prowadząca blog www.banita.travel.pl.
zaprasza miesięcznik „Podróże”
13.30-14.15 Tomasz Głogosz - (Nie)zwykły weekend
Tomasz Głogosz, współtwórca portalu gdzienaweekend.pl, podróżnik, który odwiedził ponad 30 krajów, opowie o tym, że nie potrzeba długiego urlopu oraz spędzania 20 godzin w samolocie, żeby zobaczyć niezwykłe miejsca. Pokaże, że tuż obok nas, na przysłowiowe wyciągnięcie ręki, a bardziej realne kilka godzin w samochodzie można doświadczyć naprawdę wspaniałych przeżyć. Przyjdź i zobacz, że przygoda nie wymaga wyczekiwania na upragniony urlop, a do odkrywania niezwykłego wystarczy tylko weekend.
zaprasza portal „Gdzienaweekend.pl
14.15-15.00 Adam Grzegorzewski - Od Pacyfiku do Atlantyku na „Złotym Skrzydle” ‘79
Pomysł przejechania kontynentu amerykańskiego na starym motocyklu chodził już od dłuższego czasu po głowie Adama Grzegorzewskiego. Trzeba było poczekać kilkanaście lat, by syn był na tyle duży (14 lat), aby można go było zabrać na tylne siedzisko motocykla. Taka męska wyprawa bez „bab” na pokładzie. Zasady były jasno określone – jak najmniej autostrad i szybkich dróg, jak najwięcej „zaściankowej” Ameryki, gdzie czas wciąż zupełnie inaczej płynie. Dokładając do tego dużo zwiedzania dzikiej przyrody i miejsc związanych z kulturą Indian, którą interesował się Jasiek, powstała gotowa recepta na 5-tygodniowy wyjazd od San Diego do Nowego Jorku.
zaprasza magazyn „Wiosło”
15.00-16.00 Wolontariaty - pomagamy czy szkodzimy?
Wyjazdów na wolontariaty jest mnóstwo, począwszy od nauki angielskiego
w sierocińcach, przez opiekę nad zwierzętami, aż po ochronę środowiska.
O tym, co kryje się za wolonturystyką i jak pomagać z głową, opowie Paweł Cywiński - kulturoznawca, publicysta, współtwórca portalu o świadomym podróżowaniu www.post-turysta.pl. W spotkaniu wezmą również udział wolontariusze i opowiedzą o swoich doświadczeniach.
zaprasza miesięcznik „Podróże”

 

sala konferencyjna C

11.00-12.00 Gruzińska Adżaria - prezentacja
Gruzińska Adżaria to fascynujące dziedzictwo kulturalne, malownicze krajobrazy z dziewiczą przyrodą, majestatycznymi górami, meandrującymi potokami oraz imponującymi wodospadami, bogaty folklor, wyśmienite wina
i gastronomia, a przede wszystkim mieszkańcy o wyjątkowej gościnności
i rzadko spotykanej uprzejmości, których domy są zawsze otwarte dla przyjezdnych... Stolicą i wizytówką Adżarii jest magiczne Batumi, usytuowane między brzegiem Morza Czarnego a szczytami kaukaskich wzgórz, zaskakujące swoim niebywałym charakterem i architekturą. W ciągu zaledwie kilku ostatnich lat dawny ponury port i kurort przeistoczono w kolorowe miasto świateł, gdzie wypoczynek i historia idą w parze z boomem zagranicznych inwestycji oraz urbanistyczną ekspansją. Ta prawdziwa perła Morza Czarnego staje się powoli najnowocześniejszym i najbogatszym kurortem w tej części świata.
Gruzińską Adżarię i Batumi zaprezentuje Michel Janowski – przedstawiciel na rynki Unii Europejskiej Departamentu Turystyki i Resortów Autonomicznej Republiki Adżarii.
zaprasza magazyn „All Inclusive”
12.00-13.00 Kostaryka - prezentacja
„Pura Vida” to kostarykańskie powitanie/pożegnanie/przerywnik w rozmowie telefonicznej, to „czyste życie” oznacza bliskość z naturą. Kostaryka to kraj-raj, w którym natura jest szanowana, a obywatele są ogromnymi patriotami. Spotykając się z „Tico”, wystarczy powiedzieć, że to przepiękny kraj i skrada się ich serca. Kostaryka to podróż przez świat natury. Tutaj też spotykamy kawałki Europy na różnych piętrach roślinności, ale i też w architekturze. Kraj, w którym wulkany osiągają wyskość ponad 3000 m.n.p.m. To cudowne miejsce uśmiechniętych „Tico”. Zielony pas z bąblami gór, który dzieli dwa głęboko błękitne oceany. Pizoty, które swymi śmiesznymi pyszczkami i długimi ogonami rozbawią każdego. Cudowne błękitne motyle Morpho, które radują oczy. Niezliczone i unikatowe gatunki fauny i flory to raj dla naszych oczu, uszu, duszy.
Zapraszamy na spotkanie z Kostaryką prowadzone przez Magdalenę Ładanaj, wielką pasjonatkę tego kraju, autorkę projektu „Costa Rica – dotknij życia całym sobą”.
zaprasza magazyn „All Inclusive”
13.00-14.00 Jamajka – prezentacja
Jak poznać prawdziwą Jamajkę i samego siebie?
Co szczęściu pomaga, co szczęściu przeszkadza? Jakie są moje ukryte talenty, mocne strony i motywacje? Co jest moją życiową misją? Co mi przeszkadza, co mi pomaga? Po odpowiedzi na te i inne pytania osobiste udaliśmy się na wspólną wyprawę na Jamajkę. Dwutygodniową wyprawa na kolorową, roztańczoną i naturalnie urokliwą karaibską wyspę pozwoliła nam odkryć nie tylko prawdziwą Jamajkę ale i prawdziwych samych siebie.
Prezentację poprowadzi Robert Łężak
zaprasza magazyn „All Inclusive”
14.00-15.00

Słowenia - prezentacja
„Europa w miniaturze”, „Małe jest piękne” – tak określamy małą, ale jakże uroczą Słowenię, którą z roku na rok odwiedza coraz więcej turystów z całej Europy. Śmiało można stwierdzić, że była ona hitem tego sezonu na polskim rynku turystycznym. W Słowenii każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno miłośnicy górskich wycieczek, sportów ekstremalnych, plażowania nad Adriatykiem,  jak i koneserzy lokalnych win i dobrej kuchni. To idealny kraj na spędzenie wakacji zarówno letnich, jak i zimowych. Dzięki dogodnemu położeniu pobyt w Słowenii możemy połączyć z wizytą we włoskim Trieście, na chorwackiej Istrii, a także z rejsem do Wenecji. Do Słowenii zabierze nas Dominika Pawlak z biura podróży Slovenika specjalizującego się w wyjazdach do Słowenii.
zaprasza magazyn „All Inclusive”

 

Niedziela 16 listopada 2014 roku

Scena główna

11.00-12.00 Jak podróżować z dziećmi i nie zwariować.
Przecież one nie będą z tego nic pamiętać - słyszą co chwilę amatorzy podróżowania całą rodziną. Czy warto podrzucać pociechy babciom i wujkom, czy lepiej zabierać je ze sobą w drogę, opowiedzą eksperci od rodzinnych wyjazdów. Dowiemy się jakie miejsca i sposoby podróżowania są najbardziej prorodzinne, co nam daje wspólne zwiedzanie świata z dziećmi i jak się do niego przygotować, by dzieci miały udane wakacje, a rodzice wymarzony urlop. Gośćmi spotkania będą m.in. Anna Alboth dziennikarka, współautorka poczytnego bloga Rodzina Bez Granic www.thefamilywithoutborders.com oraz Barbara i Aleksander Acher-Chanda, założyciele Klubu Nomadów - społeczności podróżujących rodziców www.klubnomadow.pl
zaprasza miesięcznik „Podróże”
12.00-12.40 Anna i Krzysztof Kobus „SZWECJA - Na spotkanie z Pippi”
Wędrówka po Szwecji śladami bohaterów słynnych powieści dla dzieci. Trochę ciekawostek o Szwecji i dopływamy do Karlskrony, gdzie poznamy historię „Cudownej Podróży’ Selmy Lagerlof, po czym udamy się na spotkanie z Astrid Lindgren. Odwiedzimy Vimmerby gdzie dorastała. W parku rozrywki jej imienia odtworzono świat w miniaturze z jej powieści. W Sevedstorp, które było pierwowzorem literackiego Bullerbyn i zagrodzie Katthult gdzie kręcono przygody Emila ze Smalandii wcielimy się w literackich bohaterów. Do tego średniowieczny zamek w Kalmar, spotkanie z łosiem, las trolli, farma zabawy  oraz spacer po dnie morza w Karlskronie.
zaprasza portal Malypodroznik.pl
12.40-13.40 Anna i Krzysztof Kobus „Bali - u kapryśnych Bogów”
Pokaz slajdów o wyprawie do Indonezji. Po drodze był Singapur oraz archipelag wysp Gili. Samą wyspę Bali zjechaliśmy wzdłuż i wszerz. Odwiedzamy miejsca znane oraz jeszcze nie odkryte przez turystów. Spotykamy balijskich Bogów, fotografujemy tradycyjne tańce takie jak Kecak, Barong czy Fire Dance. Oglądamy spektakl w teatrze cieni i przypatrujemy się pracy rzemieślników i artystów w Ubud. Karmimy małpy okularami oraz zaglądamy pod wodę podglądając życie na rafie...
zaprasza portal Travelphoto.pl
13.40-14.40 Jacek Bonecki „Przystanek Dakar”
Jacek Bonecki, fotograf uniwersalny i popularyzator fotografii, z wykształcenia operator filmowy, producent telewizyjny, dziennikarz. Ma na swoim koncie nie tylko kilkaset produkcji telewizyjnych, ale także wiele wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Wykładał w wielu szkołach fotograficznych w Polsce. Prowadzi warsztaty fotograficzne, które cieszą się dużym uznaniem wśród uczestników. Realizując swoją pasję podróżowania, odwiedził ponad sześćdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Wspomnienia z podróży umieścił w swoim portfolio fotograficznym. „Przystanek Dakar” to tytuł najnowszej książki Jacka Boneckiego - fotografa, podróżnika, który od kilkunastu lat co roku dokumentuje rajd Dakar fotograficznie i filmowo. Książka ukazała się w czerwcu nakładem wydawnictwa Burda NG, a już teraz autor prezentuje nam fotografie przywiezione z Dakaru 2014.
Rajd Dakar jest nie tylko największym rajdem świata, ale dla mnie osobiście największym wyzwaniem fotograficznym, dającym absolutnie nieograniczone możliwości w pozyskiwaniu tematów do fotografowania.
Co roku jadę w tym rajdzie i co roku czymś mnie on zaskakuję. Z tym większą przyjemnością podzielę się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami jak przygotować się do wyprawy z aparatem. Na co należy zwrócić uwagę, w innych strefach czasowych, klimatycznych, wśród innych obyczajów i kultur,
z jakimi przyszło mi zetknąć się podróżując po świecie.
zaprasza Wydawnictwo Burda NG Polska
14.40-15.00 Artur Orzech – Wiza do Iranu
Iran widziany oczami Artura Orzecha jest krajem niezwykle barwnym, a jednocześnie nie tak zamkniętym, jak może się wydawać. Nie da się go znaleźć w folderach popularnych biur podróży, a przecież urzekają tam kolory i smaki, zachwycają głęboko zakorzenione tradycje. Autor opowiada o kobietach, które choć skrępowane zasadami obyczajowymi, potrafią umiejętnie pokazać swoje piękno. Zaprasza do kuchni, która zachwyca prostotą a zarazem wykwintnością. Oprowadza po miejscach, gdzie wciąż można zobaczyć ślady potęgi prastarego świata. Odsłania przed nami kraj, który zafascynował go wiele lat temu i do którego ciągle chce wracać.
zaprasza Wydawnictwo Wielka Litera
15.00-16.00

Anna Alboth „Szukając krainy Taka-Tuka: Nowa Zelandia, Tonga, Fidżi i Vanuatu”
4-letnia Hania mówiła: - Tam, gdzie mieszka tata Pippi Pończoszanki, na Południowe Morza! No i pojechali. Mama – Polska dziennikarka, tata - niemiecki fotograf, mała Hania i jeszcze mniejsza Mila, z dwoma ogromnymi plecakami na długie miesiące na Pacyfik. Najpierw były ptaszki kiwi i foki w Nowej Zelandii, a potem jachtostop żaglówkami (nie da się z dziećmi? tak myślicie?), dziesiątki wysp i wysepek, odwiedzane szkoły i przedszkola, kościoły, piosenki w różnych językach i picie narkotycznej kavy. Rodzina Bez Granic (http://thefamilywithoutborders.com/) dostała ziemię w Vanuatu, kurę na śniadanie i zdobyła mnóstwo nowych przyjaciół. A teraz przeżywa szok kulturowy w drugą stronę i nie może się odnaleźć w Europie.
zaprasza miesięcznik „Podróże”

 

sala konferencyjna A

11.00-12.00 Explore Sri Lanka & Indian Ocean
zaprasza The Earth Trip
12.00-13.00 Tomasz Grzywaczewski „Wyprawa wzdłuż Nilu”
Niezależny dziennikarz i doktorant prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Łódzkim, autor książki „Przez dziki Wschód", najmłodszy w Polsce członek prestiżowego The Explorers Club opowie o Egipcie w trzy lata po arabskiej wiośnie, Sudanie Omara al-Baszira i starożytnej Nubii. Grzywaczewski wrócił właśnie z wyprawy Nilem w stronę kraju Mahdiego, znanego polskim czytelnikom z przygód Stasia i Nel, a dzisiaj jednego z najbiedniejszym i najbardziej zamkniętych na zachodni świat państw Afryki. Targanego wewnętrznymi konfliktami, ludobójstwem i dyktaturą, a jednocześnie pełnego przyjaznych ludzi.
zaprasza miesięcznik „Podróże”
13.00-14.00 Katarzyna i Andrzej Mazurkiewicz  „Jak zorganizować trekking w Himalaje" (warsztaty) Czy każdy może jechać w Himalaje? Kiedy jest najlepszy sezon na trekking? Na ile jechać? Jak przygotować się kondycyjnie? Jaki zabrać sprzęt aby plecak nie stał się naszym wrogiem? Gdzie spać, co jeść? Wędrować samemu czy z przewodnikiem i tragarzem? Jak przekraczać górskie potoki? Jak dojechać w Himalaje i ile czasu trwają przejazdy himalajskimi drogami?
Ile kosztuje taki wyjazd? Gdzie szukać informacji? Na te i inne pytania odpowiedzą Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, przewodnicy trekkingowi
i autorzy książek o Himalajach. W trakcie warsztatów przedstawią rejony trekkingowe w różnych częściach Himalajów.
zaprasza TERRA INCOGNITA Agencja Podróżnicza
14.00-15.00 Bartłomiej Kiraga „Za garść dolarów- Afryka”
Jak przejechać autostopem kilkanaście tysięcy kilometrów na czarnym lądzie, nie zostać porwanym przez Burkińskie kobiety, wrócić do Polski znad zatoki Gwinejskiej za dwa dolary, podrabiać wizy, podróżować z biegunką i przeżyć malarię? Łatwo. Trzeba tylko wyjść z domu z tabliczką „AFRYKA” i plecakiem pełnym jedzenia. Przyda się też namiot, śpiworek, anielska cierpliwość i uśmiech na twarzy.
zaprasza Fundacja Kadry Ze Świata
15.00-16.00 Jakub Rydkodym „Autostopem do Pekinu”
Autostopem do Pekinu, to niskobudżetowa podróż przez Azję. „Pojechałem do Moskwy, skąd wyruszyłem w stronę Bajkału. Tam biwakowałem kilka dni, żeby później odbić na Mongolię - piękną, dziką i zieloną krainę. Potem przeciąłem pustynię Gobi, żeby dotrzeć do Chin. Błąkając się chwilę po prowincji, wreszcie osiągnąłem cel swojej wyprawy - Pekin. A to wszystko wyłącznie autostopem. W drodze, przy współpracy z fundacją Kadry ze Świata, prowadziłem akcję „Pocztówka z podróży”. Każdy kto wpłacił odpowiednią kwotę na nasz cel, dostawał ode mnie kartkę. Ostatecznie wysłałem ich ponad trzysta”.
zaprasza Fundacja Kadry Ze Świata

 

sala konferencyjna C

12.00-13.00 Prezentacja o Tajlandii, Birmie, Kambodży i Wietnamie (zaprasza magazyn All Inclusive)

Fotograficzna podróż po Tajlandii, Birmie, Kambodży i Wietnamie z pewnością stanie się dla Państwa inspiracją do pierwszych i kolejnych wypraw do fascynującej Azji Południowo-Wschodniej. Opowiem taże o moich doświadczeniach z życia i pracy w Krainie Uśmiechu. Serdecznie zapraszam. Justyna Dzięgiel, ekspert od Tajlandii i Indochin. Organizacja prezentacji – magazyn „All Inclusive” (www.all-inclusive.com.pl).

 

 

A ponadto na Targach PODRÓŻE

Strefa dziecięca

gry, zabawy, baloniki, łakocie i ulubione przez dzieci dmuchańce
W targowej strefie kulinarnej, swoje potrawy serwować będą:

  • KISZ MISZ – wielokulturowa restauracja prowadzona przez przymusowe imigrantki, z wieloma egzotycznymi potrawami, głównie z Afryki i Azji
  • L’ARC VARSOVIE - dania współczesnej kuchni francuskiej, owoce morza w najlepszym wydaniu
  • HUMMUSBAR – prawdziwe dania kuchni izraelskiej
  • UK HIMALAYA - potrawy kuchni indyjskiej z regionu Himalajów według oryginalnych receptur

 

 

Uwaga! Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie